DOBRODRUŽNĚ ZA DOBROVOLNICTVÍM

13. 10. 2016 v 14:00

Den otevřených dveří v 7 tematicky pestrých brněnských neziskovkách

14-18 hod. prostory jednotlivých organizací, 19 hod. setkání v Bajkazylu

To je den,  kdy mají brněnské neziskovky dveře dokořán. Co vás čeká? Nahlédnutí do zákulisí 7 neziskových organizací, možnost přímo si vyzkoušet dobrovolnickou práci a někomu konkrétnímu pomoci, spousta zážitků a postřehů, večírek v Bajkazylu s oceněním účastníků, DJs nebo jarmark dobrovolnických příležitostí.


ZAŽIJTE DOBRODRUŽSTVÍ PŘI OBJEVOVÁNÍ BRNĚNSKÝCH NEZISKOVEK! Na koho se můžete těšit a co vás čeká?


Dobrovolnické centrum 67

Adresa: Lidická 50, 658 12 Brno

WEB: www.dc67.cz

FBhttps://www.facebook.com/dobrovolnickecentrum67

Jaké to je být dobrovolníkem? Vycestovat do zahraničí? Seznámíme vás s dobrovolnickými projekty v Brně a ve světě. Naučíte se něco z mateřštiny zahraničních dobrovolníků, kteří v Brně působí v rámci Evropské dobrovolné služby a můžete si zakoupit peněženku z recyklovatelných materiálů a podpořit tak charitativní projekty.


Dobrovolnické centrum ADRA Brno

Adresa: Anenská 10, 602 00 Brno

WEB: www.adra.cz/dobrovolnictvi/brno

FB: www.facebook.com/AdraBrno

Čeká vás multimediální výstava o příbězích dobrovolnictví skrze fotografie, videoklipy, tematické písně a básně, naše dobrovolnická kavárna a taky jeden malý úkol, ale to vám prozradíme až u nás.


Dobrovolnické centrum Ratolesti Brno

Adresa: třída Kpt. Jaroše 7b, 602 00 Brno

WEB: www.ratolest.cz

FBhttps://www.facebook.com/ratolestbrno

Zajímá vás, jaký je první kontakt s novým klientem? To vám prozradí naši dobrovolníci a dobrovolnice.  Nahlédněte pod pokličku dobrovolnictví v sociálních službách a dozvíte se něco o nás i o sobě samých.


Hnutí DUHA

Adresa: Údolní 33, 602 00 Brno

WEB: www.hnutiduha.cz

FB: www.facebook.com/HnutiDuhaBrno

Zažijete divočinu pod Špilberkem, podíváte se na film Causa Carnivora, navrhnete si vlastní tričko, naučíte se umění žít v rámci workshopu „Umění žít aneb udržitelné spotřebitelské chování“, a prohlédnete si pasivní dům a zahradu. Čeká vás také kvíz o divočině, energetice, odpadech, spotřebitelství.


Liga vozíčkářů

Adresa: Bzenecká 23 628 00 Brno

WEB: www.ligavozic.cz

FB: www.facebook.com/ligavozickaru

Zajímá vás, jak vypadá bezbariérová kuchyň? Chtěli byste si vyzkoušet zahrát si basketbal na vozíčku? Anebo si popovídat s klienty a seznámit se s projekty „Přisedni si“ a „Na vozíčku do Tanzanie“? Navštivte Ligu vozíčkářů.

 

Maltézská pomoc, o.p.s.

Adresa: Dvořákova 13, 602 00 Brno

WEB: www.maltezskapomoc.cz/brno

FB: www.facebook.com/maltezskapomoc

Vyzkoušíte si, jaké to je být seniorem, potrénujete paměť, zajdete si na promítání do Maltézského kina a na piknik v altánku s dobrovolníky a klienty (v Domově pro seniory, ul. Věstonická 1). Společně si popovídáme, zahrajeme hry a užijeme si podzimní odpoledne.

 

Sdružení Práh

Adresa: Tuřanská 12, 620 00 Brno

WEB: www.prah-brno.cz

FB: www.facebook.com/sdruzeniprah

Navštívíte denní centrum Pohoda a vyrobíte si v Sociálně terapeutické dílně spolu s klienty rukodělné předměty z různých materiálů. Dozvíte se, jaké u nás poskytujeme služby, a seznámíte se s možnostmi, kde a jak se zapojit. 

 

Odběr newsletteru

Kalendář akcí

Listopad 2017


   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30